Humanitární pomoc 2003

humanitární pomoc Turecké republice

Na základě žádosti turecké vlády poskytla Česká republika na přelomu března a dubna letošního roku humanitární pomoc Turecké republice, na jejímž zabezpečení se významnou měrou podíleli i pracovníci MV-generálního ředitelství HZS ČR a další příslušníci HZS ČR.

Ze zařízení MV-generálního ředitelství HZS ČR v Kamenici byly ve čtvrtek 27. března 2003 vypraveny tři kamiony s dodávkou humanitární pomoci Turecké republice. Dodávka, která obsahovala dvě polní kuchyně, 1000 ks vlněných přikrývek, 40 ks stanů a chemické přípravky, určené k odmořování a dezinfekci, byla turecké straně předána v sobotu 29. března 2003 na bulharsko-tureckých hranicích.

Dne 30. března 2003 odcestovali do Turecké republiky vedoucí oddělení zahraniční spolupráce MV-generálního ředitelství HZS ČR Ing. Milan Hron a Ing. Karel Musil, ředitel zařízení MV-generálního ředitelství HZS ČR Kamenice, s dodávkou chemických průkazníků a průkazníkových trubiček. Účelem jejich několikadenního působení bylo, kromě předání humanitární pomoci, také vyškolení skupiny tureckých chemických instruktorů na zjišťování přítomnosti bojových otravných látek.

Vyšlo v časopisu 150 Hoří - 5/2003
kpt. Dr. Jaroslav Vykoukal, foto Milan Vávrů a Ing. Milan Hron