Společné zásahy kynologů a HZS v ČR

16. 11. 2008 - výbuch plynu Hradec Králové

Dne 16. listopadu 2008 v 8:24 hod. hlídka MP hl. m. Prahy ve složení str. Milena Vokřálová (sl. pes Omar Maliday, č. atestu MV-08/2005) a Filip Štrach (sl. pes Kraken Halit Paša, č. atestu MV-07/2008) vyjela k výbuchu v pětipodlažním bytovém domě ve Střelecké ulici v centru Hradce Králové. Na místo události byl povolán i str. Michal Sitte (sl. pes Yon, č. atestu MV-05/2005), který byl v tu dobu v místě bydliště a paní Hana Loužilová (pes Nice Nellie ze Záhrabské, č. atestu MV-05/2008).

            V 9:05 hod. se hlídka dostavila na místo zásahu a zkontaktovala se s velitelem zásahu HZS nprap. Kotlandem. Ten hlídce podal podrobnější informace o události a prostoru, který má být prověřen. Jednalo se o trojpodlažní činžovní dům, ve kterém po výbuchu plynu v bytové jednotce v 1. patře došlo ke zřícení několika zdí a zřícení stropu do bytové jednotky v přízemí. Krátce před příjezdem hlídky na místo události bylo příslušníky HZS ČR vyproštěno 6 zraněných a 1 mrtvá osoba.

            Na vymezený prostor byli postupně nasazeni oba sl. psi MP Praha a také pes paní Hany Loužilové, která byla k zásahu rovněž povolána prostřednictvím KOPIS HZS Hradec Králové. Žádný z nasazených psů neznačil výskyt pachu živé osoby, o čemž byl následně informován velitel zásahu. V 9:50 hod. str. Michal Sitte sdělil dozorčímu ÚP, že byl při cestě k místu události z nasazení odvolán operačním střediskem HZS Hradec Králové.

            V 10:45 hod. bylo velitelem zásahu ukončeno nasazení kynologů na místě události a hlídka MP zahájila návrat na základnu.

zpracovali: str. Filip Štrach, str. Milena Vokřálová

 

FOTO na: http://www.hzshk.cz/cs/uvodni-strana/aktuality/clanek-773/