Humanitární pomoc Chorvatsku - prosinec 2020

Poslední realizovanou humanitární pomocí na sklonku roku 2020 byl materiál darován Chorvatsku. Chorvatsko postihlo 28. prosince 2020 zemětřesení o síle kolem 5,1 v oblasti města Sisaku ve střední části Chorvatska.

Na pomoc postiženému obyvatelstvu byl vyslán konvoj s desítkou českých hasičů vybraných z příslušníků ZÚ HZS ČR, který měl za úkol bezpečně a bez prodlení dopravit materiální pomoc. Jednotka MV-GŘ HZS ČR vyjela dne 30. prosince 2020 v časných ranních hodinách z Brna, přes Rakousko a Slovinsko směr Jastrebarsko v Chorvatsku. Konvoj, který byl složen z celkem 2 tahačů s návěsem a 2 nákladních vozidel, vezl následující náklad: 600 ks skládacích lehátek s matrací, 600 ks spacích pytlů, 1 200 ks vlněných přikrývek, 3 ks elektrických topidel a 2 ks osvětlovacích systémů v celkové hodnotě necelých 3 mil. Kč.

Do cílové destinace skladu civilní ochrany ve městě Jastrebarsko dorazila jednotka v ranních hodinách následujícího dne a za přítomnosti zástupců tamního ministerstva vnitra a zástupců zastupitelského úřadu ČR v Záhřebu materiální pomoc vyložila a předala. Darovaný materiál byl ihned po svém vyskladnění rozvážen obyvatelstvu do postižených míst. Jednotka dorazila před půlnocí 31. prosince 2020 zpět v pořádku do Hlučína.