Mezinárodní veletrh humanitární pomoci a obchodu

 

Ve dnech 24. a 25. ledna 2007 se na výstavišti Palexpo ve švýcarské Ženevě uskutečnil Mezinárodní veletrh humanitární pomoci a obchodu IAT 2007 „International Aid & Trade“.

International Aid & Trade je jediným mezinárodním veletrhem se specifickým zaměřením na mezinárodní humanitární a rozvojovou pomoc, který se koná v Evropě. Veletrh představuje jedinečnou příležitost navázat přímé kontakty se zástupci nejvýznamnějších agentur Organizace spojených národů (OSN) a dalších mezinárodních rozvojových, humanitárních a charitativních organizací.

Zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR na výstavišti vytvořili „základnu“ pro vystavovatele z České republiky. Česká republika měla jako jediná na výstavě zastoupení na vládní úrovni. Vystavovatele z České republiky reprezentovaly zejména soukromé firmy, které nabízely materiál pro užití v oblasti humanitární pomoci. Z neznámých důvodů nebyly na veletrhu zastoupeny ani v letošním roce nevládní organizace z ČR.

Českou republiku reprezentovalo celkem 22 firem a organizací. Součástí veletrhu byl také workshop v rámci kterého vystoupila s přednáškou na téma USAR team kpt. Ing. Irena Jansová z MV-generálního ředitelství HZS ČR a dále firma Dekonta, a.s.. Zástupci z firmy Dekonta, a.s. představili rozvojové projekty ve Vietnamu a informovali také o práci dvou odborníků, kteří byli vysláni na Filipíny v rámci humanitární pomoci 2006. Odborníci měli za úkol biodegradaci ropy po havárii tankeru u ostrovů Guimaras.

V rámci tohoto veletrhu byla opět zdůrazněna jedna z priorit zahraniční politiky České republiky a tou je poskytování humanitární pomoci a rozvojové pomoci do zahraničí.

Obrázky věcí, které nás zaujaly a některé z nich by mohly být využity i pro náš USAR jsou ve fotogalerii (sat.telefony, solární nabíječka, vůz Toyota).

Odkaz na veletrh: http://www.aidandtrade.org/

kpt. Ing. Irena Jansová

 

Zpráva ze Zastupitelského úřadu o veletrhu

Soubor ke stažení Zpráva

Přednáška o HP a USAR v AJ

Soubor ke stažení Přednáška